Registrovať sa
Hlavný sponzor webu ∇ VIAC INFO

Termín na podanie daňového priznania k dani z príjmov za rok 2019 (podávané v roku 2020)

| Ing. Eva Mihalíková

Termín na podanie daňového priznania v období pandémie upravuje zákon č. 67/2020 Z. z. o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej ľudskej choroby COVID-19. Opatrenia v súvislosti s daňovým priznaním k dani z príjmov sú upravené v § 21 spomínaného zákona.

 

Termín na podanie daňového priznania

Spomínaný zákon ustanovuje termín na podanie daňového priznania na nasledujúci mesiac, ktorý uplynie po skončení pandémie. Vzhľadom na súčasnú situáciu bude vláda rokovať o stanovení termínu na podanie daňového priznania. Termín na podanie daňového priznania je do 02. novembra 2020. Tento termín by mal byť oficiálne schválený rokovaním vlády v septembri 2020. K termínu na podanie daňových priznaní uverejnil minister financií Eduard Heger video na facebookovej stránke ministerstva financií SR, pozrieť si ho môžete na tomto odkaze.

 

Termín na zaplatenie dane za rok 2019

Termín na zaplatenie dane za rok 2019 je rovnaký ako na podanie daňového priznanie, tzn. do 02.11.2020 je potrebné daň aj zaplatiť.

 

Odklad lehoty na podanie daňového priznania

Ak vláda SR stanoví lehotu na podanie daňového priznania za rok 2019, túto lehotu už nebude možné posunúť či predĺžiť. Ak daňové priznanie nebude podané v stanovenom termíne, daňový úrad vyrúbi  pokutu v súlade s daňovým poriadkom (Zákon č. 563/2009 Z.z.).

 

Lehota na darovanie 2% zo zaplatených daní

Darovať 2% je možné do 30.11.2020.


Autor: Ing. Eva Mihalíková

Inzercia ∇


Mohlo by vás zaujímať aj

 Daňové priznanie fyzické osoby za rok 2019 (podávané v roku 2020) Daňové priznanie fyzické osoby za rok 2019 (podávané v roku 2020)

31. 12. 2019, Eva Mihalíková Aktuálne daňové tlačivá, informácie k daňovým priznaniam za rok 2018, návod ako na to. ... celý článokKategórie: Dane

Rýchly prehľad článkov z kategórie Dane

Otázky & Diskusia

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslo štrnásť:
Chceli by ste publikovať článok na tomto serveri? Viac informácií

Stránka vytlačená z url adresy: //www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Termin-na-podanie-danoveho-priznania-k-dani-z-prijmov-za-rok-2019-podavane-v-roku-2020-&idc=423

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránky nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.