Využívame súbory cookies. Pokračovaním prehliadanie tohto webu súhlasíte s používaním cookies, viac informácií.

OK, rozumiem
Registrovať sa
Hlavný sponzor webu ∇ VIAC INFO

Kontrolný výkaz DPH

| Ing. Eva Mihalíková

Povinnosť podávať kontrolný výkaz DPH musia podávať všetci platitelia DPH, ak im v danom zdaňovacom období vznikla daňová povinnosť, tzn. že ak v danom mesiaci/štvrťroku platiteľovi nevznikla daňová povinnosť kontrolný výkaz nepodáva. 

Kontrolný výkaz DPH sa podáva spolu s daňovým priznaním k DPH a to najneskôr do 25. dňa v kalendárnom mesiaci, pričom tieto dva dokumenty je nutné posielať v jeden deň, doporučené je podávať ako prvý kontrolný výkaz a následne daňové priznanie k DPH. Kontrolný výkaz ako aj daňové priznanie k DPH sa od 1.1.2014 podáva len elektronicky, rovnakým spôsobom je možné podať aj opravný či dodatočný kontrolný výkaz. 

Do kontrolného výkazu sa zapisujú údaje o uplatňovaných daňových povinnostiach či odpočtoch DPH za vystavované/prijímané faktúry, nákupy a predaj cez ERP, vystavované/prijímané dobropisy. To ktoré dokumenty sa uvádzajú v jednotlivých častiach je znázornené na nasledujúcom obrázku:

kontrolny vykaz dan z pridanej hodnoty

Pokuta za nepodanie kontrolného výkazu

Za nesplnenie povinností súvisiacich s kontrolným výkazom (nepodanie kontrolného výkazu, oneskorené podanie kontrolného výkazu, uvedenie neúplných alebo nesprávnych údajov v kontrolnom výkaze, neodstránenie nedostatkov v podanom kontrolnom výkaze v lehote určenej vo výzve daňového úradu) uloží daňový úrad pokutu do výšky 10 000 € (pri opakovanom porušení povinností  pokutu do výšky 100 000 €). (zdroj: Finančná správa SR)

 


Autor: Ing. Eva Mihalíková

Inzercia ∇


Mohlo by vás zaujímať aj

 Základná teória o DPH jednoducho a zrozumiteľne. Základná teória o DPH jednoducho a zrozumiteľne.

30. 08. 2016, Eva Mihalíková Základná teória o dani z pridanej hodnoty, princípy, základy účtovania, návod ako na to. ... celý článok


 Zúčtovanie DPH v podvojnom účtovníctve Zúčtovanie DPH v podvojnom účtovníctve

15. 09. 2018, Eva Mihalíková Zúčtovanie DPH, príklady z praxe, prehľadný návod ako na to.... celý článok


 Účtovanie DPH pri vystavených zahraničných faktúrach v príkladoch Účtovanie DPH pri vystavených zahraničných faktúrach v príkladoch

28. 09. 2017, Eva Mihalíková Účtovanie DPH pri vystavených zahraničných faktúrach, oslobodenie od dane, odberatelia so sídlom v tretích štátoch... celý článokKategórie: Novely zákonov Dane

Rýchly prehľad článkov z kategórie Dane

Otázky & Diskusia

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslo štrnásť:
Chceli by ste publikovať článok na tomto serveri? Viac informácií

Stránka vytlačená z url adresy: //www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Kontrolny-vykaz-DPH&idc=183

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránky nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.