Registrovať sa
Hlavný sponzor webu ∇ VIAC INFO

Kontrolný výkaz DPH

| Ing. Eva Mihalíková

Povinnosť podávať kontrolný výkaz DPH musia podávať všetci platitelia DPH, ak im v danom zdaňovacom období vznikla daňová povinnosť, tzn. že ak v danom mesiaci/štvrťroku platiteľovi nevznikla daňová povinnosť kontrolný výkaz nepodáva. 

Kontrolný výkaz DPH sa podáva spolu s daňovým priznaním k DPH a to najneskôr do 25. dňa v kalendárnom mesiaci, pričom tieto dva dokumenty je nutné posielať v jeden deň, doporučené je podávať ako prvý kontrolný výkaz a následne daňové priznanie k DPH. Kontrolný výkaz ako aj daňové priznanie k DPH sa od 1.1.2014 podáva len elektronicky, rovnakým spôsobom je možné podať aj opravný či dodatočný kontrolný výkaz. 

Do kontrolného výkazu sa zapisujú údaje o uplatňovaných daňových povinnostiach či odpočtoch DPH za vystavované/prijímané faktúry, nákupy a predaj cez ERP, vystavované/prijímané dobropisy. To ktoré dokumenty sa uvádzajú v jednotlivých častiach je znázornené na nasledujúcom obrázku:

kontrolny vykaz dan z pridanej hodnoty

Pokuta za nepodanie kontrolného výkazu

Za nesplnenie povinností súvisiacich s kontrolným výkazom (nepodanie kontrolného výkazu, oneskorené podanie kontrolného výkazu, uvedenie neúplných alebo nesprávnych údajov v kontrolnom výkaze, neodstránenie nedostatkov v podanom kontrolnom výkaze v lehote určenej vo výzve daňového úradu) uloží daňový úrad pokutu do výšky 10 000 € (pri opakovanom porušení povinností  pokutu do výšky 100 000 €). (zdroj: Finančná správa SR)

 


Autor: Ing. Eva Mihalíková

Inzercia ∇


Mohlo by vás zaujímať aj

 Súhrnný výkaz k DPH Súhrnný výkaz k DPH

07. 09. 2013, Eva Mihalíková Kedy podať súhrnný výkaz, načo slúži súhrnný výkaz, kto je povinný podať súhrnný výkaz... celý článok


 Kedy sa vracajú dane? Kedy sa vracajú dane?

31. 08. 2020, Michaela Vetráková Kedy Vám finančný úrad vyplatí preplatok na dani? Kedy vzniká nadmerný odpočet DPH?... celý článok


 Základná teória o DPH jednoducho a zrozumiteľne. Základná teória o DPH jednoducho a zrozumiteľne.

30. 08. 2016, Eva Mihalíková Základná teória o dani z pridanej hodnoty, princípy, základy účtovania, návod ako na to. ... celý článokKategórie: Novely zákonov Dane

Rýchly prehľad článkov z kategórie Dane

Otázky & Diskusia

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslo štrnásť:
Chceli by ste publikovať článok na tomto serveri? Viac informácií

Stránka vytlačená z url adresy: //www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Kontrolny-vykaz-DPH&idc=183

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránky nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.