Registrovať sa
Hlavný sponzor webu ∇ VIAC INFO

Zakladanie spoločnosti a využitie virtuálnej pokladnice pri predaji

| PR článok

V súčasnosti sa predávanie a všetky služby viac menej realizujú cez internet a aplikácie, ktoré jednotlivé platby veľmi zjednodušujú. Ak sa máme prispôsobiť danej obe, je nevyhnutnou podmienkou našej existencie  ich vedieť všetky ovládať.

Jednou z nich je aj virtuálna pokladnica, ktorá je napojená na internet a podľa § 14 daňového priadku ju musia mať podnikatelia, na ktorých sa vzťahuje elektronická komunikácia. Ide o aplikáciu, ktorú Finančné riaditeľstvo SR poskytuje podnikateľom, ktorí si zakladajú novú spoločnosť, bezplatne a inak povedané, je určená pre tých, ktorým od roku 2015 vzniká povinnosť používať registračné pokladnice.

 

Aby sme to spresnili, podľa aktuálne stanovených podmienok a zákonov sú to:

  • fyzické alebo právnické osoby, ktoré majú oprávnenie na podnikanie;
  • podnikateľ predáva tovar alebo poskytuje konkrétnu službu
  • podnikateľ prijíma tržby v hotovosti alebo inými prostriedkami, ktoré ju nahradzujú

 

Ak spadáte do týchto kategórií aj vy a okrem plánovaného výberu výhodnej virtuálnej kancelárie v Bratislave chcete predávať aj svoje produkty a služby, musíte o jej zavedení premýšľať tiež.

 

Ako postupovať, keď zlyhá pripojenie

Bezproblémové fungovanie internetu a jeho pripojenia sa však automaticky zaručiť nedá, o čom sa počas extrémnych prejavov počasia presviedčame veľmi dobre. Ako potom postupovať, ak nemôžete použiť takúto pokladňu?

 

Paragón ako náhrada?

Poskytovanie sídla spoločnosti sa bez internetu chvíľu zaobíde, ale podnikateľ bez pokladnice nie. V takomto prípade musíte mať náhradné riešenie, ktoré povoľuje aj zákon. Majiteľ prevádzky, ktorý bude počas prerušenia funkcií virtuálnej pokladnice z vyššie uvedených dôvodov aj naďalej predávať tovar, musí postupovať rovnako ako pri tomto klasickom predaji.

Ide o to, aby zákazníkovi poskytol paragón. Najneskôr do 10 kalendárnych dní po uplynutí mesiaca, v ktorom bola prerušená prevádzka tejto pokladne, musí nahodiť údaje z neho do virtuálnej pokladne. Kópia paragónov potom slúži na vyhotovenie dennej uzávierky.

Takže na tieto kroky myslite a zaistite si všetko potrebné, aby to neurobilo neporiadok vo vašom účtovníctve a nestratili ste dobrých zákazníkov, pretože  ste im nemohli dať doklad o kúpe. 


Autor: PR článok

Inzercia ∇


Mohlo by vás zaujímať aj

 Akým podmienkam podlieha založenie organizačnej zložky Akým podmienkam podlieha založenie organizačnej zložky

24. 01. 2018, PR článok Pri plánovanom založení organizačnej zložky je vždy nutná dôkladná dokumentácia materskej spoločnosti zodpovedajúca požiadavkám konkrétneho práva. ... celý článokOtázky & Diskusia

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslo štrnásť:
Chceli by ste publikovať článok na tomto serveri? Viac informácií

Stránka vytlačená z url adresy: //www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Zakladanie-spolocnosti-a-vyuzitie-virtualnej-pokladnice-pri-predaji&idc=323

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránky nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.