Zakladanie spoločnosti a využitie virtuálnej pokladnice pri predaji

V súčasnosti sa predávanie a všetky služby viac menej realizujú cez internet a aplikácie, ktoré jednotlivé platby veľmi zjednodušujú. Ak sa máme prispôsobiť danej obe, je nevyhnutnou podmienkou našej existencie  ich vedieť všetky ovládať.

Jednou z nich je aj virtuálna pokladnica, ktorá je napojená na internet a podľa § 14 daňového priadku ju musia mať podnikatelia, na ktorých sa vzťahuje elektronická komunikácia. Ide o aplikáciu, ktorú Finančné riaditeľstvo SR poskytuje podnikateľom, ktorí si zakladajú novú spoločnosť, bezplatne a inak povedané, je určená pre tých, ktorým od roku 2015 vzniká povinnosť používať registračné pokladnice.

 

Aby sme to spresnili, podľa aktuálne stanovených podmienok a zákonov sú to:

  • fyzické alebo právnické osoby, ktoré majú oprávnenie na podnikanie;
  • podnikateľ predáva tovar alebo poskytuje konkrétnu službu
  • podnikateľ prijíma tržby v hotovosti alebo inými prostriedkami, ktoré ju nahradzujú

 

Ak spadáte do týchto kategórií aj vy a okrem plánovaného výberu výhodnej virtuálnej kancelárie v Bratislave chcete predávať aj svoje produkty a služby, musíte o jej zavedení premýšľať tiež.

 

Ako postupovať, keď zlyhá pripojenie

Bezproblémové fungovanie internetu a jeho pripojenia sa však automaticky zaručiť nedá, o čom sa počas extrémnych prejavov počasia presviedčame veľmi dobre. Ako potom postupovať, ak nemôžete použiť takúto pokladňu?

 

Paragón ako náhrada?

Poskytovanie sídla spoločnosti sa bez internetu chvíľu zaobíde, ale podnikateľ bez pokladnice nie. V takomto prípade musíte mať náhradné riešenie, ktoré povoľuje aj zákon. Majiteľ prevádzky, ktorý bude počas prerušenia funkcií virtuálnej pokladnice z vyššie uvedených dôvodov aj naďalej predávať tovar, musí postupovať rovnako ako pri tomto klasickom predaji.

Ide o to, aby zákazníkovi poskytol paragón. Najneskôr do 10 kalendárnych dní po uplynutí mesiaca, v ktorom bola prerušená prevádzka tejto pokladne, musí nahodiť údaje z neho do virtuálnej pokladne. Kópia paragónov potom slúži na vyhotovenie dennej uzávierky.

Takže na tieto kroky myslite a zaistite si všetko potrebné, aby to neurobilo neporiadok vo vašom účtovníctve a nestratili ste dobrých zákazníkov, pretože  ste im nemohli dať doklad o kúpe. 

Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vedomostný test: Skratky v účtovníctve
10 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vedomostný test - Dlhopisy
4 príklady
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. DPH v zahraničných vystavených dokladoch
6 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Prečítajte si tiež

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Zakladanie-spolocnosti-a-vyuzitie-virtualnej-pokladnice-pri-predaji&idc=323

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.