Výhody externého vedenia účtovníctva pre vašu firmu

Externé vedenie účtovníctva alebo výraz “outsourcing” účtovníctva je dnes bežná vec, ktorú vyhľadáva množstvo spoločností. Ide o presun účtovníckych aktivít firmy na spoločnosť, ktorej hlavným zameraním je práve účtovníctvo a jeho vedenie. Nejde len o zbavenie sa aktivít, ktoré nie sú hlavnou náplňou vašej práce, ale ide predovšetkým o vyhľadávanie najlepších možností, ako spravovať finančné prostriedky a majetok spoločnosti čo najefektívnejšie. Keďže je táto aktivita povinná pre každého podnikateľa, mnoho z nich radšej ušetrí drahocenný čas a prenechá svoje účtovníctvo spoločnostiam, ktorých hlavnou náplňou práce je práve vedenie a spracovanie účtovníctva.

 

Či už ide o účtovníctvo Bratislava alebo kdekoľvek inde, spoločnosti sa dokážu postarať o účtovníctvo vašej firmy, nech sa nachádza kdekoľvek. Dnes si už nemusíte dohadovať termíny a stretnutia. Celú komunikáciu a kontrolu stavu svojho účtovníctva viete vykonať online. A tu sa dostávame k výhodám, ktoré pri externom vedení účtovníctva môžete získať.

 

Výhody externého vedenia účtovníctva

Ušetrite peniaze

S účtovníkom vo vašej firme stúpajú náklady. Aby mohol pracovať, potrebuje kanceláriu, stôl, stoličku, hardvér, softvér a jeho aktualizácie, stravné lístky a tak ďalej. Okrem toho sa potrebuje neustále školiť a byť vždy v obraze. Teda hneď môžeme vidieť, koľko výdavkov je spojených s interným účtovníkom. Okrem toho existuje riziko fluktuácie zamestnancov, ktorí sa starajú o účtovníctvo.

 

Odbornosť a kvalita

Účtovnícke spoločnosti disponujú väčším počtom zamestnancov, ktorí sa špecializujú na rôzne oblasti účtovníctva či daní, teda sú pokryté širšie segmenty. Tak sú zamestnanci schopní vyriešiť akýkoľvek možný problém, ktorý sa vyskytne. Ich zoskupenie je pre vašu firmu veľkým prínosom.

 

Venujte sa firme

Vďaka tomu, že vaše účtovníctvo za vás plne prevezme špecializovaná firma, môžete všetok získaný čas venovať v prospech firmy. Už viac nemusíte riešiť činnosti, ktoré nepredstavujú hlavnú náplň vašej práce. Venujte sa len biznisu, ktorý je pre vás prospešný a ktorý pomôže vašej spoločnosti rásť.

 

Ďalšie benefity, ktoré všade nenájdete

Každá firma sa snaží ponúkať svojim zákazníkom niečo naviac, čo inde nenájdu. Naopak to nie je ani v účtovníctve.

Účtovníctvo vždy a všade

uctovnictvo online pre vasu firmu

V súčasnosti môžete mať prístup k svojmu účtovníctvu odkiaľkoľvek a kedykoľvek vďaka online softvérom. Vaše účtovníctvo online vám zabezpečuje prístup k dátam v reálnom čase a z akéhokoľvek zariadenia. Podmienkou je internetové pripojenie a internetový prehliadač. Intuitívny softvér sa prispôsobí rozlíšeniu zariadenia, teda všetky potrebné operácie môžete vykonať aj pomocou vášho smartfónu. Ste na dovolenke a potrebujete skontrolovať stav vášho účtovníctva, vytvoriť report, vystaviť dôležitú faktúru či vygenerovať platobný príkaz? Keďže internetové pripojenie je už takmer všade, nepredstavuje to pre vás žiaden problém.


Osobný kuriér

Ak chcete full service, osobný kuriér pre vaše účtovníctvo je to pravé. Spoľahlivý kuriér sa dostaví po vaše účtovné doklady na vopred dohodnuté miesto a dopraví ich až do sídla účtovníckej spoločnosti. Aktuálnosť dát vo vašom online účtovníctve je taká, ako aktuálne sú zaúčtované vaše doklady. Spoločnosti si svojich zákazníkov vážia a preto sa snažia poskytnúť vždy profesionálne služby a riešenia.

Článok pripravila firma Arisan, s.r.o.

arisan logo

Spoločnosť Arisan, s.r.o. je nezávislá poradenská spoločnosť, ktorá pomáha spoločnostiam pri využívaní nových príležitostí a minimalizovaní nových rizík. Na trhu pôsobí už od roku 2004 a špecializuje sa na komplexné ekonomické a právne poradenstvo.

Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie výnosov z hospodárskej činnosti
8 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie spotreby pohonných látok
Nový 5 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Všeobecné znalosti z účtovníctva
7 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Vyhody-externeho-vedenia-uctovnictva-pre-vasu-firmu&idc=304

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.