Registrovať sa
Hlavný sponzor webu ∇ VIAC INFO

Sú náklady za povinné školenia BOZP položky, ktoré môžete zaradiť do účtovníctva?

| Sponzorovaný článok

Za každým dobrým podnikaním je samozrejme skvelý podnikateľ alebo manažér. Oveľa častejšie sa však hovorí, že za celým úspechom firmy stojí dobrý účtovník. Ľudia s talentom na podnikanie nemusia mať vedomosti ani chuť na manipuláciu s účtami a určite nebudú mať na to ani čas, pretože ide o veľmi náročnú a zodpovednú úlohu, ktorú zvládne len vyškolený odborník s konkrétnym a adekvátnym vzdelaním.

Výdavky vynaložené zamestnávateľom na pracovné a sociálne podmienky a starostlivosť o zdravie zamestnancov

Pre požadovaný výkon svojich zamestnancov musí zamestnávateľ aj niečo urobiť. Tieto povinnosti upravuje hlavne Zákonník práce a pokiaľ sa jedná o povinné školenia BOZP a činnosti súvisiace so zaistením ochrany pracovníkov a ich najlepších bezpečnostných podmienok, je to konkrétne § 147 tohto zákona. Hovorí o sústavnej povinnosti zaisťovať ochranu zdravia zamestnancov pri práci, na základe ktorej je nutné vykonávať potrebné opatrenia.

Jedným z nich sú aj spomínané školenia BOZP (zo zákona č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov), možno špeciálne kurzy prvej pomoci, ak to s konkrétnou prácou súvisí, tiež zaistenie ochranných pomôcok či iné nevyhnutné podmienky.

Dôležitý je účet 527Účet 527 - Zákonné sociálne náklady (Nákladový) 527 - zákonné sociálne náklady

Aj keď sú to možno činnosti, ktoré nie sú predmetom a náplňou každodenného podnikania, určité náklady vám v tejto súvislosti vzniknú. Podľa zákona o dani z príjmov sa považujú za daňovo uznané, ak sú riadené a vynaložené v súlade s ním. Typ účtu ( 527Účet 527 - Zákonné sociálne náklady (Nákladový) 527 – Zákonné sociálne náklady ) je nákladový a druh výsledkový.

Ako vidíte pri tomto veľmi stručnom informačnom prehľade, ide o pomerne náročnú vec a dôležitý detail. Preto, ak vaša firma narástla nad určitú veľkosť, je rozumné najať si špecialistu, ktorý sa zaoberá účtovaním, aby ste sa vy mohli sústrediť na riadenie iných a dôležitejších vecí.

Dobrý účtovník je ale na nezaplatenie a okrem vašej úspory času sa môže postarať aj o to, aby ste profitovali zo širokej škály ďalších služieb. Pomôže vám ušetriť peniaze, znižovať riziko, dodržiavať reguláciu, riadiť rast a plánovať dopredu.Autor: Sponzorovaný článok

Inzercia ∇


Mohlo by vás zaujímať aj

 Plánujete u nás podnikať ako zahraničná právnická osoba? V tom prípade si musíte založiť organizačnú zložku Plánujete u nás podnikať ako zahraničná právnická osoba? V tom prípade si musíte založiť organizačnú zložku

12. 01. 2019, Sponzorovaný článok Hranice sú otvorené a trh je slobodný a obrovský, vďaka čomu chceme využiť možnosti a dostať sa aj na zahraničné trhy a expandovať. ... celý článokOtázky & Diskusia

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslo štrnásť:
Chceli by ste publikovať článok na tomto serveri? Viac informácií

Stránka vytlačená z url adresy: //www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Su-naklady-za-povinne-skolenia-BOZP-polozky-ktore-mozete-zaradit-do-uctovnictva-&idc=364

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránky nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.