Sú náklady za povinné školenia BOZP položky, ktoré môžete zaradiť do účtovníctva?

Za každým dobrým podnikaním je samozrejme skvelý podnikateľ alebo manažér. Oveľa častejšie sa však hovorí, že za celým úspechom firmy stojí dobrý účtovník. Ľudia s talentom na podnikanie nemusia mať vedomosti ani chuť na manipuláciu s účtami a určite nebudú mať na to ani čas, pretože ide o veľmi náročnú a zodpovednú úlohu, ktorú zvládne len vyškolený odborník s konkrétnym a adekvátnym vzdelaním.

Výdavky vynaložené zamestnávateľom na pracovné a sociálne podmienky a starostlivosť o zdravie zamestnancov

Pre požadovaný výkon svojich zamestnancov musí zamestnávateľ aj niečo urobiť. Tieto povinnosti upravuje hlavne Zákonník práce a pokiaľ sa jedná o povinné školenia BOZP a činnosti súvisiace so zaistením ochrany pracovníkov a ich najlepších bezpečnostných podmienok, je to konkrétne § 147 tohto zákona. Hovorí o sústavnej povinnosti zaisťovať ochranu zdravia zamestnancov pri práci, na základe ktorej je nutné vykonávať potrebné opatrenia.

Jedným z nich sú aj spomínané školenia BOZP (zo zákona č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov), možno špeciálne kurzy prvej pomoci, ak to s konkrétnou prácou súvisí, tiež zaistenie ochranných pomôcok či iné nevyhnutné podmienky.

Dôležitý je účet 527 Účet 527 - Zákonné sociálne náklady (Nákladový - daňový) 527 - zákonné sociálne náklady

Aj keď sú to možno činnosti, ktoré nie sú predmetom a náplňou každodenného podnikania, určité náklady vám v tejto súvislosti vzniknú. Podľa zákona o dani z príjmov sa považujú za daňovo uznané, ak sú riadené a vynaložené v súlade s ním. Typ účtu ( 527 Účet 527 - Zákonné sociálne náklady (Nákladový - daňový) 527 – Zákonné sociálne náklady ) je nákladový a druh výsledkový.

Ako vidíte pri tomto veľmi stručnom informačnom prehľade, ide o pomerne náročnú vec a dôležitý detail. Preto, ak vaša firma narástla nad určitú veľkosť, je rozumné najať si špecialistu, ktorý sa zaoberá účtovaním, aby ste sa vy mohli sústrediť na riadenie iných a dôležitejších vecí.

Dobrý účtovník je ale na nezaplatenie a okrem vašej úspory času sa môže postarať aj o to, aby ste profitovali zo širokej škály ďalších služieb. Pomôže vám ušetriť peniaze, znižovať riziko, dodržiavať reguláciu, riadiť rast a plánovať dopredu.


Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vedomostný test - daňové priznanie pre právnické osoby
5 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie založenia s.r.o.
9 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie pohľadávok a záväzkov
12 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Prečítajte si tiež

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Su-naklady-za-povinne-skolenia-BOZP-polozky-ktore-mozete-zaradit-do-uctovnictva-&idc=364

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.