Videokurz Kurzy účtovnictva

Stále sa obávate účtovníctva v cloude?

Helios One

Určite ste sa už mnohí stretli s modernými cloudovými riešeniami. V dnešnej dobe aj veľké IT firmy čoraz viac investujú do cloudových aplikácií, v ktorých vidia budúcnosť  a dynamický vývoj produktov na tejto platforme tomu nasvedčuje. Tieto riešenia veľmi účinne optimalizujú náklady tým, že nevyžadujú žiadne špeciálne technické zabezpečenie, nepotrebujú funkčnú IT infraštruktúru  a teda ani výdavky spojené so starostlivosťou o ňu. Na využívanie služby postačí ako pracovný nástroj  počítač alebo akékoľvek zariadenie (notebook, tablet, dokonca aj smartfón) s prístupom na internet, čo je jedinou podmienkou.  Ak sa Vám v súvislosti s internetom vynoria otázky ohľadne bezpečnosti vašich dát, cloudové riešenia sú spoľahlivé aj v tomto smere. Dáta sú ukladané a šifrované vo vzdialených dátových centrách, podobne ako je to pri internet bankingu. Zneužitiu alebo úniku sa teda nemusíte obávať.

Cloudové účtovníctvo od stabilného dodávateľa

Z cloudových účtovníckych softvérov by sme Vám radi predstavili nový produkt HELIOS ONE, ktorý pochádza  z dielne spoločnosti Asseco Solutions , a.s. (bývalý Datalock). Asseco Solutions sa už vyše 20 rokov venuje vývoju podnikových informačných systémov  (ERP systémy), patrí teda k stabilným dodávateľom softvérov  na slovenskom trhu.

HELIOS One je ideálne účtovníctvo pre malé a stredné firmy, ale tiež aj pre živnostníkov, ktorí chcú mať svoje podnikanie pod kontrolou. HELIOS One na jednej strane - s registráciou ako „podnikateľ“ - poskytuje riešenie pre podnikateľov, ktorí ho môžu využívať na fakturáciu a evidenciu. Ak si vytvoríte profil „účtovníka“, v menu Vám pribudnú funkcie vďaka ktorým  môžete viesť kompletné jednoduché aj podvojné účtovníctvo. V rámci svojej funkcionality však HELIOS One prináša revolučné riešene vo forme obojstranného prístupu k dátam. O čo vlastne ide? Obojstranný prístup podporuje spoluprácu medzi  dvoma subjektmi - podnikateľom a účtovníkom - a zabezpečuje im prístup k spoločným dátam. Základom je, aby mal každý používateľ vytvorené vlastné konto. Následne môžu medzi sebou kedykoľvek nadviazať spojenie pomocou tlačidla „spojiť sa s používateľom“ a vytvorí sa medzi nimi unikátny obojstranný prístup.

Výhody HELIOS One pre účtovníkov:

 • vďaka obojstrannému prístupu ihneď vidíte faktúry vystavené Vašim klientom
 • už nikdy nemusíte prepisovať vystavené faktúry
 • každý doklad viete otvoriť, skontrolovať a opraviť
 • každú zmeny ktorú klient vykoná, Vám program označí
 • účtovanie viacerých firiem pod jedným profilom
 • klientov viete upozorniť cez „úlohy“
 • množstvo funkcií  pre účtovníkov
  (uzavretie daňového obdobia, zamknutie účtovných dokladov, začatie inventúry, exporty dát)

V čom spočívajú  ďalšie pozitíva HELIOS One?

Ako sme spomínali, pri cloudových riešeniach nemusíte zakupovať presný počet licencií, ani ich dodatočne aktualizovať, či sťahovať nové verzie. Stačí sa zaregistrovať a prakticky ihneď môžete začať pracovať a využívať softvér. HELIOS One je legislatívne spracovaný  pre slovenský a český trh. O aktualizácie a vždy platnú legislatívu sa za Vás postará dodávateľ – samozrejme bezplatne. HELIOS One je tiež je dostupný vo viacerých jazykových mutáciách.

Online spolupráca prostredníctvom HELIOS One Vám významne ušetrí čas a zabezpečí komfort pri spracovaní a kolobehu informácií. Vďaka spoločným dátam  sa účtovníkovi ihneď zobrazia faktúry, ktoré vystavuje podnikateľ. Môže doklady teda bez zdržania skontrolovať, opraviť  a zároveň hneď aj zaúčtovať.  Zabudnite na všetky synchronizácie, sťahovania dát alebo prepisovanie kopy vytlačených faktúr. HELIOS One a jeho užívateľské prostredie si môžete zadarmo vyskúšať a sami sa presvedčiť o jeho výhodách. HELIOS One je vždy aktuálny, vždy prístupný a pripravený pre Vás.

Funkcie pre účtovníkov, ktoré HELIOS One ponúka:

 • Jednoduché účtovníctvo
 • Podvojné účtovníctvo
 • Fakturáciu
 • Skladovú evidenciu
 • Dodávateľské a odberateľské objednávky
 • Platby - banky a pokladne
 • Účtovnú uzávierku
 • Evidenciu DPH
 • Evidenciu majetku
 • Daňové priznania
 • Manažérske funkcie a prehľady

Článok napísala spoločnosť:
Asseco Solutions, a.s. (bývalý Datalock)
Spoločnosť, ktorá poskytuje najaktuálnejšie technológie v oblasti moderného softvéru už 20 rokov.
www.assecosolutions.eu

Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

F  Tento test je Free, môžete si ho zadarmo vyplniť koľkokrát chcete aj bez registrácie. Účtovanie na účte 261
4 príklady
Spustiť test
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie obstarania majetku
9 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vedomostný test - Finančné účtovníctvo
9 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Prečítajte si tiež

Majte účtovníctvo pod palcom

31. 03. 2015

Spolupráca podnikateľa a účtovníka nie je vždy ideálna. Takáto spolupráca si vyžaduje istú súčinnosť, náležitú komunikáciu a zabezpečenie riadneho ko...

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Stale-sa-obavate-uctovnictva-v-cloude-&idc=207

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.