Videokurz Kurzy účtovnictva

Ready made s.r.o.: Dobrá príležitosť, ako môžete začať podnikať

Thomas Wolfe raz povedal, že vrchol úspechu dosiahnete v momente, keď sa prestanete zaujímať o peniaze, popularitu a komplimenty. A prvým krokom k úspechu mnohých z nás je práve založenie spoločnosti, pri ktorom si ale bez potrebného kapitálu zrejme moc nevystačíme.

Ale v dnešnej dobe sa dá aj táto situácia veľmi jednoducho vyriešiť. Napríklad s ready made s.r.o., ktorá je už predzaložená a registrovaná aj na Daňovom úrade. Poďte sa preto spolu s nami pozrieť na niektoré dôležité detaily.

Jasný účel odpredaja ready made firmy

Možno ste si v dnešnej modernej dobe zvykli na kompletné balíky poistenia, systémov a iných služieb, ktoré vám majú vaše fungovanie a jednotlivé činnosti zjednodušiť. Inak tomu nie je ani v prípade špeciálnej ready made s.r.o.

Špeciálny je v podstate iba názov, inak sa jedná o klasickú spoločnosť, ktorá bola založená výlučne za účelom jej odpredaja klientom, a preto nikdy nevykonávala žiadnu činnosť. To znamená, že je bez obchodnej histórie a iných záväzkov, ktoré by vám v budúcnosti mohli spôsobiť nemilé prekvapenie.

Navyše je to spoločnosť, ktorá je už registrovaná na Obchodnom registri a Daňovom úrade. V mnohých prípadoch a hlavne vďaka týmto už nepotrebným úkonom, môžete podnikať v priebehu niekoľkých hodín.

Ako je to s organizačným zložením, názvom, sídlom a predmetom činnosti takejto firmy?

Jedna vec je si kúpiť vo výhodnej cenovej ponuke už založenú spoločnosť a druhá zriadiť organizačnú zložku na Slovensku, a pritom dobre ušetriť množstvo času. Na druhej strane sa ale pýtate, čo bude s názvom takejto firmy, predmetom jej podnikania, konateľmi alebo sídlom? Už založená spoločnosť tieto náležitosti a podmienky predsa musí spĺňať?!

V cene predaja takejto firmy je zmena spomenutých vecí možná. Kúpou ready made sa predsa zmení konateľ a spoločník, samozrejme, že máte svoj predmet podnikania, na základe ktorého sa bude možno meniť aj názov firmy a zrejme aj jej sídlo.

To všetko sa v rámci takéhoto výhodného predaja dá veľmi jednoducho a rýchlo vyriešiť, bez toho, aby ste museli behať po potvrdenia po úradoch.


Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie preddavkov
7 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie daní a poplatkov
4 príklady
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vedomostný test - všeobecné znalosti
8 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Prečítajte si tiež

Otázky a Diskusia k tomuto článku (2)

#1  Pato78 16.12.2019, 15:44

Dobry den, chcel by som sa Vas poprosit, odporucate mi kupit s.r.o. s historiou napr. ako maju tu ? https://www.incorporated.sk/predaj-sro-s-historiou/ Ide o to ze to potrebujem kvoli uveru na auto, a bojim sa aby tam nenaskocili neake dlhy alebo take neco

#2  Boohaakemeno 22.01.2020, 12:47

K ready made sro odporucam <a href="https://www.fio.sk/" >Ucet vo fio je zadarmo</a>

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Ready-made-s-r-o-Dobra-prilezitost-ako-mozete-zacat-podnikat&idc=365

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.