Registrovať sa
Hlavný sponzor webu ∇ VIAC INFO

Prehľad o zaplatených daniach na finančnej správe

| Ing. Eva Mihalíková

 

Finančná správa SR v rámci proklientskych opatrení spúšťa od 15.04.2021 prezeranie údajov osobného účtu, tzv. saldokonto.

Čo je saldokonto?

Saldokonto zobrazuje aktuálny stav účtu daňovníka, tzn.  aktuálnu výšku preplatkov alebo nedoplatkov voči finančnej správe (daňovému úradu).

Saldokonto bude zobrazovať prehľad na daniach v členení: celková suma, vyrubené, uhradené, neuhradené pred splatnosťou, neuhradené po splatnosti ako aj prehľad o predpísaných a uhradených preddavkoch na jednotlivých daniach.

 

Komu bude saldokonto sprístupnené?

Saldokonto sa sprístupní pre štatutárnych zástupcov, ktorý aktívne elektronicky komunikujú, prípadne ak je elektronická komunikácia viazaná priamo na účtovníka je k sprístupneniu saldokonta potrebná generálna plná moc alebo pri užívateľoch s obmedzeným prístupom je potrebné oprávnenie s prístupom k údajom v osobnom účte.

 

Kde nájdem saldokonto ?

Saldokonto je možné si pozrieť až od 15.04.2021, po prihlásení na portál finančnej správy v časti osobný účet. Finančná správa bude predpis daní a úhrad aktualizovať v saldokonte priebežne.

FS_obrazok.png 

Výhody saldokonta:

- história úhrad až jeden rok spätne, prehľad preddavkov dva roky spätne

- aktuálny stav uhradených daní k dispozícii kedykoľvek bez návštevy daňového úradu

- istota, že daňové povinnosti sú vysporiadané včas a na správny účet

- kontrola predpisov a úhrad (kontrola zostatkov účtov pred uzatvorením účtovných kníh na konci účtovného obdobia – napríklad zostatky na účtoch dane z pridanej hodnoty - 343Účet 343 - Daň z pridanej hodnoty (S premenlivým zostatkom) 343, preddavky na dani z príjmov 341Účet 341 - Daň z príjmov (S premenlivým zostatkom) 341, preddavky na dani z motorových vozidiel - 345Účet 345 - Ostatné dane a poplatky (S premenlivým zostatkom) 345)

 

Viac o saldokonte sa môžete dočítať v tlačovej správe Finančnej správy SR.  


Autor: Ing. Eva Mihalíková

Inzercia ∇


Mohlo by vás zaujímať aj

 Daňové priznanie pre fyzické osoby za rok 2020 (podávané v roku 2021) Daňové priznanie pre fyzické osoby za rok 2020 (podávané v roku 2021)

31. 01. 2021, Eva Mihalíková Tlačivá na podanie daňového priznania, návod na vyplnenie, nezdaniteľná časť na daňovníka a manželku, zmeny v daňovom priznaní... celý článok


 Inventarizácia Inventarizácia

15. 06. 2013, Eva Mihalíková Účtovanie výsledkov inventarizácie, inventarizácia z pohľadu daňových výdavkov.... celý článok


 Inventarizácia majetku, vlastného imania a záväzkov Inventarizácia majetku, vlastného imania a záväzkov

20. 01. 2012, Jana Rusnáková 5. Maturitná otázka z účtovníctva - Inventarizácia majetku, vlastného imania a záväzkov... celý článokKategórie: Účtovanie v praxi Dane

Rýchly prehľad článkov z kategórie Dane

Otázky & Diskusia

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslo štrnásť:
Chceli by ste publikovať článok na tomto serveri? Viac informácií

Stránka vytlačená z url adresy: //www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Prehlad-o-zaplatenych-daniach-na-financnej-sprave&idc=447

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránky nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.