Podnikanie skrýva veľa rizík

Často nezáleží len na Vašich rozhodnutiach ako budete firmu viesť, či akú predajnú taktiku zvolíte. Dôležitá je aj voľba spolupráce s inými podnikateľskými subjektami.

Začiatky sú ťažké vždy, okrem typických povinností tak musíte myslieť nielen na spoluprácu, hľadanie zákazníkov, ale samozrejme aj na to, ako sa presadiť na trhu. Čaká tak na Vás veľa povinností, nie je to len o tom predávať tovary a služby, či viesť účtovníctvo. Veľa nových starostí Vás teda najmä zo začiatku bude zamestnávať viac, ako si viete predstaviť. Pripravte sa teda na hodiny strávené v kancelárií, či za počítačom a nedostatok spánku.

Tento stres sa však časom ustáli a získate prax, vďaka ktorej bude vedenie obchodu jednoduchšie. Na všetko sa dá časom zvyknúť a naučíte sa riešiť menšie aj závažnejšie problémy rýchlo a bezodkladne. Na škodu teda nie sú ani vedomosti a rady, ktoré získate na internete, prípadne na odborných seminároch zameraných pre podnikateľov. Vždy je preto možné nájsť pomoc aj pri riešení Vašich problémov.

Človek sa však učí vždy a všade, no ako sa vyhnúť niektorým ťažkostiam zistíte len vlastnými chybami. Väčšina podnikateľov má problém s neplatičmi. Ani nové firmy tak nie sú výnimkou a dôvodom sú najmä nedostatočné opatrenie vlády. Podnikať im tak nikto nebráni a neraz tak natrafíte na problém s neuhradenými faktúrami.

Do finančných ťažkostí sa môže dostať naozaj každý, a tak sa snažíme vyjsť takýmto firmám v ústrety a dohodnúť sa napríklad na splátkovom kalendári. Ak však ani toto nepomôže, nezostáva iné, ako celú vec riešiť súdom. Naše súdnictvo však rozhoduje veľmi pomaly a nezaplatené faktúry tak môžu predstavovať problémy aj pre Vás. Oveľa jednoduchšie je preto vec riešiť rozhodcovským súdom, o ktorom sa viac dozviete na rozsudok.sk.

Pre tento postup je ale nutné ešte do zmluvy vložiť text rozhodcovskej doložky.

Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vedomostný test: Skratky v účtovníctve
10 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Štátnicový test z účtovníctva - 1. časť
50 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie pohľadávok
7 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Podnikanie-skryva-vela-rizik&idc=175

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.