Podnikanie je náročné

Najmä v posledných rokoch sa vplyvom krízy zhoršila ochota obyvateľov kupovať. Tento klesajúci záujem nielen o výrobky, ale aj služby zaznamenala každá oblasť podnikania. Zisky teda klesli, čo sa vo väčšine firiem podpísalo na znížení výroby, či dokonca prepúšťaní.

To sa môže stať každému, no v takom veľkom merítku to asi nečakal nikto. Musíme sa s tým jednoducho vysporiadať. Aj to však bol dôvod prečo viaceré firmy boli nútené ukončiť svoje podnikanie. Ak tá Vaša obstála, môžete sa tešiť z mierneho nárastu kupujúcich. Situácií spred krízy sa to však ani zďaleka nevyrovná, a tak musíme naďalej bojovať o každého zákazníka.

Vynakladáme tak veľa snahy na udržanie našej klientely, no nie vždy to postačuje. Aj napriek horším podmienkam však nových firiem stále pribúda a konkurencia sa tak neustále mení a pretvára. Udržať krok s dobou je tak oveľa dôležitejšie ako v minulosti.

Avšak aj napriek veľkej snahe, dobrej reklame a viacerým spokojným zákazníkom, nemá nikto úspech zaručený. Netreba sa vzdávať hneď na začiatku, ale ak to jednoducho nejde podľa Vašich predstáv, vyskúšajte urobiť zásadné zmeny v s.r.o. Ak však aj napriek tomu, nemá Vaša firma perspektívu, poohliadnite sa po najmenej bolestivom spôsobe ukončenia Vášho podnikania.
Likvidácia spoločnosti by mala byť poslednou možnosťou, no aj tak ponúka férovejšie ukončenie ako samotný konkurz. Ak s podobnými situáciami nemáte žiadne skúsenosti, môžete sa aj v tejto otázke obrátiť na spoločnosť Fontionnel&Co s.r.o.

Niekdy sa však stane, že firma síce prosperuje, avšak Vy ste od podnikania očakávali akosi viac. Aj túto situáciu je možné riešiť. Ak už nechcete podnikať v mene svojej spoločnosti, nemusíte hneď hľadať možnosti likvidácie. Odkúpenie spoločnosti ponúka výhodu aj pre Vás, najmä ak firma vykazuje zisk, viac o tejto možnosti tu.

Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vedomostný test - účtovné doklady
10 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Súvislý príklad z podvojného účtovníctva II
30 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
F  Tento test je Free, môžete si ho zadarmo vyplniť koľkokrát chcete aj bez registrácie. Účtovanie mzdových nákladov a sociálneho zabezpečenia
15 príkladov
Spustiť test

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Podnikanie-je-narocne&idc=129

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.