Plánujete u nás podnikať ako zahraničná právnická osoba? V tom prípade si musíte založiť organizačnú zložku

Hranice sú otvorené a trh je slobodný a obrovský, vďaka čomu chceme využiť možnosti a dostať sa aj na zahraničné trhy a expandovať. Ako je to ale v opačnom prípade, ak sa práve na území Slovenskej republiky rozhodne podnikať zahraničná právnická osoba? Riešením je organizačná zložka.

Kedy a ako vzniká zahraničnej právnickej osobe právo na podnikanie na Slovensku?

Všetky postupy a spôsoby zakladania spoločností sú u nás riadené na základe určitého systému, ktorý musia dotknuté osoby dodržiavať. Inak tomu nebude ani v prípade zahraničnej právnickej osoby.

Základnou vecou, bez ktorej sa v takomto prípade určite nezaobídete, je zriadenie alebo založenie organizačnej zložky. V deň zápisu organizačnej zložky do Obchodného registra získava zahraničná právnická osoba oprávnenie podnikať na našom území a má pridelené vlastné identifikačné číslo osoby.

Z daňového hľadiska je posudzovaná spoločnosť ako daňový rezident. Svoje účtovníctvo vedie podľa zákona o účtovníctve Slovenskej republiky a účtuje sa v sústave podvojného účtovníctva.

Ako sa zakladá organizačná zložka?

Založenie žiadnej spoločnosti v našich podmienkach nie je úplne jednoduché a potrebujete k tomu okrem množstva času poznať legislatívu a mať určité právne znalosti aj v ďalších veciach.

Ak by ste sa chceli všetkým týmto zdĺhavým krokom vyhnúť, odporúčame vám vybrať si založenie organizačnej zložky od Online Invest. Je to omnoho jednoduchšie, rýchlejšie a pre mnohých aj lacnejšie riešenie. Veď organizačná zložka nie je povinná mať ani základné imanie.

Takéto výhody sa netýkajú len organizačnej zložky, týmto spôsobom sa dajú zjednodušiť aj mnohé iné náročné zmeny v spoločnostiach. Navyše je to možné a rýchlejšie aj vďaka elektronickému podaniu, s ktorým ako začínajúci podnikateľ nemusíte mať až tak dobré skúsenosti. Takto si môžete naozaj pomôcť.


Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Test mzdového účtovníka
19 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie zahraničnej meny
8 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vedomostný test - základy účtovníctva
10 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Prečítajte si tiež

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Planujete-u-nas-podnikat-ako-zahranicna-pravnicka-osoba-V-tom-pripade-si-musite-zalozit-organizacnu-zlozku&idc=363

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.