Registrovať sa
Hlavný sponzor webu ∇ VIAC INFO

Odloženie lehoty na podanie daňového priznania fyzických aj právnických osôb

| Ing. Eva Mihalíková

Nestíhate podať daňové priznanie k dani z príjmov ? Alebo ste daňové priznanie už podali a teraz ste zistili, že ste v ňom neuviedli všetky príjmy ? Podajte jednoducho odklad lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov. 

 

Žiadosť alebo oznámenie? 

Pri podávaní odkladu lehoty na podanie daňového priznania podávame daňovému úradu len jednoduché oznámenie, že sme si predĺžili lehotu na podanie daňového priznania.

 

Termín

Podanie oznámenia o odložení lehoty na podanie daňového priznania je nutné predložiť na príslušný daňový úrad najneskôr do 31.3.2017, je možné ho aj poslať poštou na príslušný daňový úrad, dokladom o podaní je podací listok a dôležité je aby razítko z pošty malo dátum najneskôr 31.3.2017.

 

Jeden, dva, tri, štyri, pať či šesť mesiacov?

Odložiť daňové priznanie si môžte najmenej o mesiac a najviac o 6 mesiacov ale len v prípade, že máte príjem zo zahraničia, ak máte príjem len zo Slovenskej republiky môžte si odložiť podanie daňového priznania najviac o 3 mesiace tj. do 30.06.2017.

Odklad daňového priznania je nutné podať vždy k poslednému dňu v mesiaci, tzn. do 30.4.2017, 31.5.2017, 30.6.2017, atď.

 

Inzercia ∇


Čo uviesť v oznámení?

Fyzické osoby

V prvom rade je nutné v oznámení uviesť svoje údaje: meno,priezvisko, rodné číslo, adresu trvalého bydliska

Právnické osoby

Údaje o právnickej osobe: názov PO, sídlo, IČO, DIČ, prípadne IČ DPH, registráciu na príslušnom okresnom súde, oddiel a číslo vložky

 

Vec: Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzických/právnických osôb

 

Text oznámenia:

V súlade s § 49 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov oznamujem(e), že za zdaňovacie obdobie 2016 sa lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej (právnickej) osoby podľa ods. 2 predlžuje do 30.04.2017 (31.5.2017, 30.6.2017,atď.) 

Na konci oznámenia uvedieme už len podpis fyzickej osoby či konateľa právnickej osoby. Takto vypísané oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania odnesieme či pošleme na príslušný daňový úrad, ku ktorému spadá naše trvalé bydlisko či sídlo právnickej osoby. 


Autor: Ing. Eva Mihalíková

Inzercia ∇


Mohlo by vás zaujímať aj

 10 najčastejších otázok o daňových priznaniach 10 najčastejších otázok o daňových priznaniach

24. 03. 2017, Eva Mihalíková Najčastejšie otázky o daňových priznaniach. Vy sa pýtate, my odpovedáme. ... celý článok


 Príjem z prenájmu a potvrdenie o príjme zo závislej činnosti? Ako na vyplnenie daňového priznania? Príjem z prenájmu a potvrdenie o príjme zo závislej činnosti? Ako na vyplnenie daňového priznania?

01. 03. 2017, Eva Mihalíková Daňové priznanie a príjem z prenájmu a zo zamestnania. Návod ako vyplniť daňové priznanie typ B pri prenájme. ... celý článok


 Vyplnenie daňového priznania pre fyzické osoby typ A – príjem zo zamestnania Vyplnenie daňového priznania pre fyzické osoby typ A – príjem zo zamestnania

15. 02. 2017, Eva Mihalíková Daňové priznanie typ A, vyplnenie krok za krokom, daňové priznanie pre fyzické osoby, návod ako na to... celý článokKategórie: Dane

Rýchly prehľad článkov z kategórie Dane

Otázky & Diskusia

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslo štrnásť:
Chceli by ste publikovať článok na tomto serveri? Viac informácií

Stránka vytlačená z url adresy: //www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Odlozenie-lehoty-na-podanie-danoveho-priznania-fyzickych-aj-pravnickych-osob&idc=299

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránky nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.