Knihy, ktoré musí mať každá účtovníčka

Premýšľali ste o tom, že by ste chceli začať s účtovníctvom a preto by ste si chceli kúpiť nejakú knihu, z ktorej sa dozviete všetko? Ponúkame Vám prehľad najdôležitejších knižných publikácií, ktoré by mala vlastniť a aj poznať každá účtovníčka.

Podvojné účtovníctvo

Alfa a omega - Zákony 2016/I

Alfa a omega - Zákony 2016
Platné znenie zákonov je nutná príručka pre každú či už začínajúcu alebo pokročilú účtovníčku. Spomínaná knižná publikácia obsahuje najpotrebnejšie zákony ako daň z príjmov, zákon o účtovníctve a daň z pridanej hodnoty. V súčasnosti je možné všetky zákony nájsť online, ale ja patrím k tým, ktorý si radi vyznačia dôležité úseky v knihe a môžu sa k ním opäť kedykoľvek vrátiť.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=225584

 

Daňové výdavky A-Z 2015

Daňové vydavky
Táto encyklopédia daňových výdavkov obsahuje všetky daňové a nedaňové výdavky a náklady abecedne zoradené platné na rok 2016. Veľmi užitočná kniha pokiaľ si nie ste istý, či daný náklad je možné uznať ako zdaniteľný alebo sa jedná o pripočítateľnú položku. V knihe sú dosť dobre vysvetlené daňové výdavky na konkrétnych príkladoch z praxe. Odporúčam všetkým, ktorí si chcú byť istý že ich účtovníctvo by prešlo akoukoľvek daňovou kontrolou.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=171137

 

Účtovné súvzťažnosti 2015

Účtovné súvzťažnosti 2015
Účtovné súvzťažnosti predstavujú neoceniteľnú príručku najčastejších aj menej častých účtovných prípadov. Kniha je presne rozčlenená podľa účtovnej osnovy a podľa jednotlivých účtov je vždy znázornenie účtovanie a možné účtovné prípady súvzťažne s daným účtom. Túto knihu určite ocení skúsená aj menej skúsená účtovníčka.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=199343

 

Daňové priznania za rok 2015

Kniha Daňové  priznania za rok 2013
Akákoľvek kniha o daňových priznania po ukončení roka je neoceniteľnou príručkou pre každú účtovníčku. Počas roka dochádza aj niekoľkokrát k zmene zákona o dani z príjmu a dobre vieme, že nie vždy je čas na to študovať aktuálne novely zákonov, hlavne keď sa zmeny prejavia až pri daňových priznaniach. Ja som tento rok využila túto publikáciu, ktorá obsahovala popis ako vyplniť daňové priznania pre fyzické osoby A aj B a právnické osoby, spolu s príkladom vyplnených tlačív, kde bolo pekne vidieť čo ide do ktorého riadku.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=225972

 

Inzerce ∇

 

Jednoduché účtovníctvo podnikateľov na rok 2016   

Jednoduché účtovnictvo
Praktický sprievodca jednoduchým účtovníctvom spracovaný podľa platnej legislatívy. Kniha obsahuje jednotlivé postupy účtovania, návod na vykonanie účtovnej závierky, návod ako prejsť na jednoduché účtovníctvo z podvojného účtovníctva plus ako bonus súčasť knihy je aj zákon o dani z príjmov.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=229434

 

Mzdové účtovníctvo

Alfa a omega - Zákony 2016/III

Zákony 2016


Kniha obsahuje najpodstatnejšie zákony pre každého personalistu ako aj mzdovú účtovníčku akými sú: zákonník práce, zákony o sociálnom a zdravotnom poistení, minimálnej mzde, atď.

Dostupné na: http://www.martinus.sk/?uItem=225587

 

Príručka mzdovej účtovníčky

Příručka mzdovej účtovničky
Praktická príručka pre každú začínajúcu ale aj pokročilú mzdovú účtovníčku, obsahuje prehľad o účtovaní odvodov ako aj všetkých prípadov čo môžu nastať vo vzťahu zamestnávateľ – zamestnanec.

Dostupná na: http://www.martinus.sk/?uItem=199340


Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Všeobecné znalosti z účtovníctva II
7 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Rozlišovanie aktív a pasív
8 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie stravných lístkov
8 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Otázky a Diskusia k tomuto článku (3)

#1  Danka Šimonek 01.03.2016, 17:44

Ak mam Fa.vystavenú na sumu nad 10.tis./príjem moj/,môžem ju v hotovosti zaúčtovať ako jednorázový príjem do pokladne?Alebo je limitovaný príjem ako úhr.f.v hotovosti? dAKUJEM

#2  Zeli 12.04.2016, 11:05

Príjem je limitovaných čiastkou 5000 €.

#3  veribr 19.12.2017, 14:44

Ja by som príjem rozúčtovala do dvoch po sebe nasledujúcich dní. Dá sa to ale aj spôsobom, že tieto peniaze hneď vložíš na účet. Každý účtovný prípad pokiaľ je jasný a odôvodniteľný a jasne nejde o špekuláciu je v poriadku. Čo sa týka uvedených kníh, ja ich zvyknem kupovať naraz, pretože sú to nenahraditeľné knihy pri práci s účtovníctvom. Vždy sa niečo vyskytne a hlavne treba myslieť na to, že pri prípadnej kontrole nás neberú ako podnikateľa ale skôr ako niekoho, komu na tie náklady dáva štát /aj keď je realita niekde úplne inde/. Dobrú skúsenosť mám s kníhkupectvom Bux, kde majú teraz aj zľavové kupony, takže moja kancelária dostane vianočný darček v podobe knižnej nádielky. Ak to niekomu pomôže https://www.kuponyzdarma.sk/ odporúčam :)

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Knihy-ktore-musi-mat-kazda-uctovnicka&idc=164

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.