Chcete podnikať a neviete, či je lepšia živnosť alebo s.r.o., my vám to prezradíme

Založiť si spoločnosť, a to akúkoľvek, napríklad s.r.o. alebo živnosť, je dnes úplne jednoduché. Stačí si pamätať niekoľko zásad a uvedomiť si ich dôležitosť, potom sa môžete dopracovať k prosperujúcej firme aj vy. Niekedy je informovanosť ale veľmi vysoká a vy si preto neviete vybrať a rozhodnúť sa pre to správne riešenie, ktoré by malo byť ušité na mieru vašim potrebám.

Na čo by ste rozhodne nemali zabudnúť? Čo potrebujete mať nachystané pred založením firmy, a ktorá je pre vašu činnosť najvhodnejšia?

Dôkladná príprava na začiatok

Bez papierovania to asi všetko nevybavíte, predsa len je dobré mať niektoré veci aj zmluvne podchytené. Veľmi veľa vecí dnes ale vybavíte práve cez internet. Potom potrebujete názov vašej spoločnosti, jej sídlo, aká bude výška vášho základného imania, a akou oblasťou podnikania sa chcete zaoberať.

Ak je toho na vás už teraz veľa, možno by ste sa mohli informovať o výhodnejšom predaji firmy online. V opačnom prípade musíte podstúpiť celý proces samostatne a bez vynechania jednotlivých krokov.

O všetkom dôležitom rozhoduje ale nakoniec právna forma spoločnosti, ktorých je niekoľko a každá z nich má svoje plusy aj mínusy. Záleží to samozrejme od toho, čo v skutočnosti potrebujete. Kvalitný toner CE285A, bude ale zrejme nutnosťou v každej z nich.

Prečo radšej živnosť?

Zúžili ste pri zhodnocovaní vašich predpokladov výber a rozhodujete sa, či je lepšia živnosť alebo s.r.o.? Živnosť je výhodnejšia, ak:

  • je pre podnikateľov výrazne výhodnejšie uplatňovať paušálne výdavky;
  • príjmy z podnikania sú nízke a nepokryli by dostatočne náklady na počiatočné založenie a prevádzku spoločnosti;
  • podnikanie je iba príležitostné alebo krátkodobé;

 

Nevýhodou naopak je, že:

  • SZČO ručí za záväzky spoločnosti celým svojim majetkom;
  • a musí platiť nielen daň z príjmov, ale tiež sociálne a zdravotné poistenie, kde si ale na druhej strane môže uplatniť paušálne výdavky;

Samozrejme, že výhod aj nevýhod je podstatne viac, toto by mali byť tie základné, ktoré by mohli zohrávať najdôležitejšiu úlohu pri vašom uvažovaní.

Ako je to v prípade spoločnosti s ručením obmedzeným?

Spoločníkov, ktorí znižujú výšku základného imania je tu viac, a ručia len do výšky nesplateného základného imania. Okrem toho je ďalšími výhodami aj:

  • dôveryhodnosť a bonita s.r.o.
  • a zvyšovanie kreditu spoločnosti v čase

Naopak vyššie náklady a administratívna záťaž takejto spoločnosti, nie je ale vždy pre rozhodnutých podnikateľov veľkou prekážkou.

Každý jeden človek si musí uvedomiť, že bez ohľadu na právnu formu je nutné disponovať aj zodpovedným prístupom a vhodným štýlom vedenia. Bez týchto vecí bude potom akákoľvek vaša snaha zbytočne vynaloženou námahou. Tak na to opäť myslite.

Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Štátnicový test z účtovníctva - 2. časť
50 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Doplň doklad k predkontácii
8 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vplyv účtovných prípadov na výkazy v účtovníctve
7 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Prečítajte si tiež

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Chcete-podnikat-a-neviete-ci-je-lepsia-zivnost-alebo-s-r-o-my-vam-to-prezradime&idc=325

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.