Akým podmienkam podlieha založenie organizačnej zložky

Organizačná zložka umožňuje zahraničnej spoločnosti podnikať v Slovenskej republike bez toho, aby bolo nutné založiť si novú spoločnosť. Založenie organizačnej zložky je ale zložitejší proces vyžadujúci si individuálny postup.

Pri plánovanom založení organizačnej zložky je vždy nutná dôkladná dokumentácia materskej spoločnosti zodpovedajúca požiadavkám konkrétneho práva. Tieto požiadavky by ste samozrejme mali ovládať. Ak sa v týchto veciach veľmi nevyznáte, môžete využiť služby spoločností, ktoré sa na predaj a zriadenie týchto špeciálnych foriem podnikania špecializujú.

 

Založte si svoju pobočku

Základom a najdôležitejšie ale je, rovnako ako v prípade iných typov spoločností, že aj organizačná zložka musí špecifikovať svoje obchodné aktivity, ktoré vychádzajú z predmetu podnikania zriaďovateľa. Samozrejme, že sa ani tu nevyhnete nutnosti mať v kancelárii pobočky špeciálne náplne HP 655, ktoré vám zaistia bezproblémový chod celej administratívy.

 

Získate viac výhod

Organizačná zložka má aj rovnaké práva a povinnosti ako akákoľvek iná právnická osoba s výnimkou jednoduchšieho vzniku a zániku a výhodnejšieho zdanenia. Organizačná zložka podniku zahraničnej osoby je samostatne fungujúca, majetkovo oddelená časť podniku, ktorá je miestne odlúčená od zahraničnej právnickej osoby.

 

Musíte sa zaregistrovať?

Tieto podnikateľské subjekty sa ale musia registrovať do EORI (Economic Operators and Identification system) systému registrácie a identifikácie hospodárskych subjektov a iných osôb, ktoré podnikajú na území EÚ. Patrí sem samozrejme aj organizačná zložka, ktorej založenie ste v rámci výhodného predaja platcov DPH využili.

Ide o jedinečný identifikátor, ktorý prebieha elektronicky, takže ak využijete služieb tretích strán, ktoré sa postarajú o celé zriadenie tejto pobočky, vyhnete sa niektorým možno náročnejším systémom a právnym úkonom.

Tiež je to miera nákladov, ktoré s takto už založenou spoločnosťou získavate. Takže opäť jednoduchšia cesta k tomu, ako rozšíriť svoj biznis a zbytočne neprerobiť. 

Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie výrobkov
10 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
F  Tento test je Free, môžete si ho zadarmo vyplniť koľkokrát chcete aj bez registrácie. Účtovanie zásob spôsobom B
10 príkladov
Spustiť test
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie výsledku hospodárenia - zisku
6 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Prečítajte si tiež

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Akym-podmienkam-podlieha-zalozenie-organizacnej-zlozky&idc=324

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.