Ako zefektívniť spoluprácu účtovníka a podnikateľa?Ako zefektívniť spoluprácu účtovníka a podnikateľa?
  • Potrebujete pracovať s rovnakými dátami z viacerých miest súčasne?
  • Máte zamestnancov v rôznych lokalitách a chcete, aby sa dostali k spoločným dátam?
  • Chcete ušetriť čas a zbaviť sa duplicitnej práce pri evidovaní faktúr?

Ak aj Vás trápia podobné problémy, ktoré Vás zbytočne oberajú o čas a energiu, sú pre Vás cloudové služby ako stvorené. Cloud je platforma, ktorá zabezpečuje, aby boli dáta a softvér prístupný online kedykoľvek, kdekoľvek, z akéhokoľvek zariadenia. S jednou registráciou je potom možné sa prihlásiť do ľubovoľného počtu zariadení, či už je to počítač, notebook alebo tablet.

Jedným z cloudových účtovníckych softvérov, ktoré Vám so svojou jedinečnou funkcionalitou chceme predstaviť, je softvér HELIOS One z dielne spoločnosti Asseco Solutions, a.s. (bývalý Datalock). HELIOS One, prístupný kedykoľvek cez webové rozhranie, spája v sebe dva prehľadné profily pre účtovníkaaj pre podnikateľa, ponúka teda aj dve možnosti prihlásenia a využívania aplikácie. Pričom každý profil je prispôsobený potrebám danej skupiny a vychádza z charakteru ich práce.

 

Obojstranný prístup v HELIOS One

Tieto dve rôzne používateľské prostredia sú spojené obojstranným prístupom, ktorý predstavuje jedinečné riešenie v rámci prístupu k dátam. Na spoločnú dátovú základňu pozerá každý používateľ, či už podnikateľ alebo účtovník, zo svojho prístupu. Zároveň je tiež možné prepojenie dvoch a viacerých používateľov. K jedným, rovnakým, dátam tak môžu mať prístup majiteľ spoločnosti, jeho asistentka, obchodný zástupca, ktorý vybavuje zákazky v teréne, a zároveň aj externá účtovníčka, ktorá vedie kompletnú účtovnícku agendu. Spracovanie dokumentov a dát týmto spôsobom prináša zefektívnenie pracovných a technologických postupov, okamžitý prístup k informáciám kedykoľvek a kdekoľvek. Tiež tento systém umožňuje rýchlejšie reagovať na rôzne situácie, ktoré môžu v dynamickom svete obchodu nastať.

 

Ako pomôže obojstranný prístup účtovníkom?

  • Účtovník ihneď vidí každú faktúru a doklad, ktorý podnikateľ vystaví alebo spracuje, odpadá tak dvojitá práca pri prepisovaní vystavených faktúr.
  • Každú zmenu, ktorú podnikateľ vykoná v už existujúcich dokladoch, softvér označí a upozorní na ňu; účtovník tak má všetky doklady pod kontrolou.
  • Účtovník vie v prípade potreby každý doklad otvoriť, skontrolovať alebo opraviť.
  • Ľahká kontrola nad konkrétnymi procesmi a dátami aj zo strany podnikateľa, ktorý vidí všetky dôležité informácie, ako napr.: výška DPH v najbližšom priznaní, zoznam najväčších dlžníkov, informácie o stave vystavených faktúr a pod. Už nemusí kvôli týmto informáciám kontaktovať účtovníka.
  • Efektivita v rámci komunikácie s podnikateľom prostredníctvom zadávania „úloh“ či pripomienok priamo v systéme.

 

Obojstranný prístupu zabezpečí, aby mali účtovníci aj podnikatelia všetky informácie o hospodárení spoločnosti ihneď k dispozícii na jednom mieste. Tým, že je systém online prístupný, je zabezpečený 24-hodinový prehľad každého používateľa zo svojho profilu.


HELIOS One môžete v celej jeho funkčnosti vyskúšať aj prostredníctvom verejne prístupného dema programu na webe www.heliosone.eu, alebo prostredníctvom bezplatnej registrácie.

Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Daňové veličiny
7 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vedomostný test - daňové priznanie pre právnické osoby
5 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie DPH pri vystavených faktúrach
5 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Prečítajte si tiež

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Ako-zefektivnit-spolupracu-uctovnika-a-podnikatela-&idc=246

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.