Ako sa dostanete k svojim peniazom?

Problémy v podnikaní sa nevyhnú nikomu. Aj keď drvivá väčšina záleží od Vašich rozhodnutí, či obchodných skúseností, nie vždy dokážete ovplyvniť všetko, čo sa okolo Vás deje.

Spolupráca s inými firmami je nevyhnutná, jednoducho ako súčasť trhu nemôžete byť na všetko sám. Takto si môžete výrazne uľahčiť aj svoje podnikanie, keďže sa môžete plne sústrediť na svoj obchod a neriešiť napríklad dopravu, či finančné povinnosti svojej firmy. Takéto partnerstvá sú teda  aj na našom trhu bežné, a tak sa počas svojho podnikania budete s určitosťou stretávať aj so svojimi obchodnými partnermi.

Týmto spôsobom sa vyhnete niektorým povinnostiam a môžete sa tak ľahšie špecializovať na konkrétny problém a svoju časť trhu. Aj v konkurenčnom boji tak môžete rýchlejšie napredovať, žiaľ nie každá spolupráca je len vo Váš prospech. Problémy však nastávajú najmä ak Váš obchodný partner neplatí svoje záväzky voči Vám. Tento prípad sa opakuje stále častejšie, a tak sa do platobnej neschopnosti dostávajú stále nové firmy.

Do nemalých problémov Vás tak môže dostať aj iný, nezodpovedný podnikateľ. Ak Vám teda aktuálne tieto problémy nič nehovoria, nemusí to tak byť večne. Svojich prostriedkov sa domôcť je však veľmi komplikované a veľmi to neurýchľujú ani naše súdy. Dlhé čakanie tak môže zničiť aj Vašu firmu.

Neraz sa tak pristupuje k jedinému možnému riešeniu podobných situácií, a tým sú exekúcie. Aj tie je však možné vykonať až na základe rozhodnutia súdu. Ak sa však neviete s dlžníkom dohodnúť napríklad na splátkovom kalendári, určite ponúka riešenie aj exekútorský úrad. Viac informácií nájdete aj na stránke executor.sk.

Ak však nie sú k dispozícií prostriedky na vyplatenie pohľadávok, pristupuje sa k dražbe, čo však opäť celý proces predlžuje.

 

Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

F  Tento test je Free, môžete si ho zadarmo vyplniť koľkokrát chcete aj bez registrácie. Účtovanie na účte 261
4 príklady
Spustiť test
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. DPH v zahraničných účtovných dokladoch
Nový 5 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Účtovanie preddavkov
7 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Ako-sa-dostanete-k-svojim-peniazom-&idc=171

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.