Registrovať sa
Hlavný sponzor webu ∇ VIAC INFO

Ako sa dostanete k svojim peniazom?

| Sponzorovaný článok

Problémy v podnikaní sa nevyhnú nikomu. Aj keď drvivá väčšina záleží od Vašich rozhodnutí, či obchodných skúseností, nie vždy dokážete ovplyvniť všetko, čo sa okolo Vás deje.

Spolupráca s inými firmami je nevyhnutná, jednoducho ako súčasť trhu nemôžete byť na všetko sám. Takto si môžete výrazne uľahčiť aj svoje podnikanie, keďže sa môžete plne sústrediť na svoj obchod a neriešiť napríklad dopravu, či finančné povinnosti svojej firmy. Takéto partnerstvá sú teda  aj na našom trhu bežné, a tak sa počas svojho podnikania budete s určitosťou stretávať aj so svojimi obchodnými partnermi.

Týmto spôsobom sa vyhnete niektorým povinnostiam a môžete sa tak ľahšie špecializovať na konkrétny problém a svoju časť trhu. Aj v konkurenčnom boji tak môžete rýchlejšie napredovať, žiaľ nie každá spolupráca je len vo Váš prospech. Problémy však nastávajú najmä ak Váš obchodný partner neplatí svoje záväzky voči Vám. Tento prípad sa opakuje stále častejšie, a tak sa do platobnej neschopnosti dostávajú stále nové firmy.

Do nemalých problémov Vás tak môže dostať aj iný, nezodpovedný podnikateľ. Ak Vám teda aktuálne tieto problémy nič nehovoria, nemusí to tak byť večne. Svojich prostriedkov sa domôcť je však veľmi komplikované a veľmi to neurýchľujú ani naše súdy. Dlhé čakanie tak môže zničiť aj Vašu firmu.

Neraz sa tak pristupuje k jedinému možnému riešeniu podobných situácií, a tým sú exekúcie. Aj tie je však možné vykonať až na základe rozhodnutia súdu. Ak sa však neviete s dlžníkom dohodnúť napríklad na splátkovom kalendári, určite ponúka riešenie aj exekútorský úrad. Viac informácií nájdete aj na stránke executor.sk.

Ak však nie sú k dispozícií prostriedky na vyplatenie pohľadávok, pristupuje sa k dražbe, čo však opäť celý proces predlžuje.

 


Autor: Sponzorovaný článok

Inzercia ∇Otázky & Diskusia

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslo štrnásť:
Chceli by ste publikovať článok na tomto serveri? Viac informácií

Stránka vytlačená z url adresy: //www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Ako-sa-dostanete-k-svojim-peniazom-&idc=171

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránky nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.