Registrovať sa
Hlavný sponzor webu ∇ VIAC INFO

Ako sa ako podnikateľ dopracujete k DIČ?

| m2b.sk - Sponzorovaný článok

Ak sa rozhodnete podnikať, postretne vás na tejto ceste niekoľko zaujímavých vecí, ktoré môžu byť pre vás často aj dosť komplikovanou prekážkou. Ak však o tom niečo viete a máte potrebné informácie, môže to byť práve naopak a vaše poznatky dokážete v tomto smere vo svoj prospech naopak správne využiť. To platí aj pre pridelenie DIČ a IČ DPH.

Získate ho až po splnení všetkých podmienok

Dnes sa registrácií nevyhne naozaj nikto a aj súkromná osoba má na to pridelené svoje konkrétne rodné číslo, s ktorého zaobchádzaním by ste mali postupovať naozaj opatrne. Ako podnikateľ však musíte spĺňať podobné podmienky tiež. 

Začína to založením spoločnosti, ktorá sa zapisuje so všetkými potrebnými údajmi do obchodného registra. Okrem dobrého podnikateľského nápadu, musíte mať pre svoju novú spoločnosť aj sídlo. Klasické sú ale pre začínajúcich podnikateľov často vo svojich nájmoch zbytočne predražené, preto si veľa majiteľov firiem vyberá virtuálne sídlo Bratislava. Je lacnejšie, jednoduchšie na zriadenie a obsluhu a hodné tej najlepšej reprezentácie. 

Ak sa vám podarí získať to najvýhodnejšie a so všetkými doplnkovými službami, splnili ste aj ďalšie podmienky registrácie, úspešne ste zapísaní v obchodnom registri a môžete pokračovať ďalej.

Musíte si oň požiadať do 30 dní

Registračná a oznamovacia povinnosť podnikateľa spočíva aj v tom, že si po všetkých krokoch musí nahlásiť svoju spoločnosť aj do zdravotnej a Sociálnej poisťovne a samozrejme na daňovom úrade. Lehota na podanie žiadosti o takúto registráciu je 30 dní odo dňa získania povolenia na podnikanie.  

V rámci tejto registrácie vám daňový úrad pridelí desať miestne číslo, ktoré slúži na jednoznačnú identifikáciu podnikateľa pred konkrétnym správcom dane v príslušnom regióne. Tiež ho budete potrebovať pri fakturácii a na všetkých daňových dokladoch. Okrem iného, by ste mali ohlásiť aj číslo svojho podnikateľského účtu, rovnako aj zmeny, ktoré sa tejto sféry týkajú. Veľa vecí sa dnes rieši aj elektronicky. 

Znie to dosť komplikovane a v spojitosti s inými úlohami a povinnosťami, ktoré vás v začiatkoch určite čakajú, budete mať teda povinností vyše hlavy. Ušetriť si množstvo týchto vecí však môžete vďaka ready made s.r.o. a platí to aj v prípade pridelenia DIČ a IČ DPH. Nič komplikované, pretože všetko podstatné už za vás niekto urobil.


Autor: m2b.sk - Sponzorovaný článok

Inzercia ∇


Mohlo by vás zaujímať aj

 S.r.o. alebo živnosť v roku 2018 S.r.o. alebo živnosť v roku 2018

17. 09. 2018, Sponzorovany článok S.r.o. alebo živnosť v roku 2018 - ktorá z nich je ale pre vás a vaše konkrétne plány najlepšia?... celý článokKategórie: Dane

Rýchly prehľad článkov z kategórie Dane

Otázky & Diskusia

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslo štrnásť:
Chceli by ste publikovať článok na tomto serveri? Viac informácií

Stránka vytlačená z url adresy: //www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Ako-sa-ako-podnikatel-dopracujete-k-DIC-&idc=354

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránky nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré urobíte na základe informácií získaných z týchto stránok.