Ako sa ako podnikateľ dopracujete k DIČ?

Ak sa rozhodnete podnikať, postretne vás na tejto ceste niekoľko zaujímavých vecí, ktoré môžu byť pre vás často aj dosť komplikovanou prekážkou. Ak však o tom niečo viete a máte potrebné informácie, môže to byť práve naopak a vaše poznatky dokážete v tomto smere vo svoj prospech naopak správne využiť. To platí aj pre pridelenie DIČ a IČ DPH.

Získate ho až po splnení všetkých podmienok

Dnes sa registrácií nevyhne naozaj nikto a aj súkromná osoba má na to pridelené svoje konkrétne rodné číslo, s ktorého zaobchádzaním by ste mali postupovať naozaj opatrne. Ako podnikateľ však musíte spĺňať podobné podmienky tiež. 

Začína to založením spoločnosti, ktorá sa zapisuje so všetkými potrebnými údajmi do obchodného registra. Okrem dobrého podnikateľského nápadu, musíte mať pre svoju novú spoločnosť aj sídlo. Klasické sú ale pre začínajúcich podnikateľov často vo svojich nájmoch zbytočne predražené, preto si veľa majiteľov firiem vyberá virtuálne sídlo Bratislava. Je lacnejšie, jednoduchšie na zriadenie a obsluhu a hodné tej najlepšej reprezentácie. 

Ak sa vám podarí získať to najvýhodnejšie a so všetkými doplnkovými službami, splnili ste aj ďalšie podmienky registrácie, úspešne ste zapísaní v obchodnom registri a môžete pokračovať ďalej.

Musíte si oň požiadať do 30 dní

Registračná a oznamovacia povinnosť podnikateľa spočíva aj v tom, že si po všetkých krokoch musí nahlásiť svoju spoločnosť aj do zdravotnej a Sociálnej poisťovne a samozrejme na daňovom úrade. Lehota na podanie žiadosti o takúto registráciu je 30 dní odo dňa získania povolenia na podnikanie.  

V rámci tejto registrácie vám daňový úrad pridelí desať miestne číslo, ktoré slúži na jednoznačnú identifikáciu podnikateľa pred konkrétnym správcom dane v príslušnom regióne. Tiež ho budete potrebovať pri fakturácii a na všetkých daňových dokladoch. Okrem iného, by ste mali ohlásiť aj číslo svojho podnikateľského účtu, rovnako aj zmeny, ktoré sa tejto sféry týkajú. Veľa vecí sa dnes rieši aj elektronicky. 

Znie to dosť komplikovane a v spojitosti s inými úlohami a povinnosťami, ktoré vás v začiatkoch určite čakajú, budete mať teda povinností vyše hlavy. Ušetriť si množstvo týchto vecí však môžete vďaka ready made s.r.o. a platí to aj v prípade pridelenia DIČ a IČ DPH. Nič komplikované, pretože všetko podstatné už za vás niekto urobil.

Kategórie

Vyskúšajte svoje znalosti v účtovných testoch

K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vedomostný test - účtovný slovníček III.
6 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Vzájomné započítanie pohľadávok a záväzkov
6 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.
K  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test. Daňová licencia
7 príkladov
Po registrácii  Tento test stojí 1 kredit. Po dokončení registrácie si budete môcť vyskúšať 3 platené testy zadarmo, ďalšie sú spoplatnené symbolickou 0.2 EUR za test.

Prečítajte si tiež

Otázky a Diskusia k tomuto článku

Zatiaľ žiadny komentár, buďte prvý

Pridať komentár

Pre upozornenie na odpoveď Váš email nebude zverejnený, iba naň dostanete správu o novej odpovedi v tejto diskusii.

Možno sa neskôr z emailového upozornenia odhlásiť

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šestcet čtyřicet tři:

logo

Ako-uctovat.sk

ig Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us
logo

Ako-uctovat.sk

tt Follow us

Stránka vytlačená z url adresy: https://www.ako-uctovat.sk/clanok.php?t=Ako-sa-ako-podnikatel-dopracujete-k-DIC-&idc=354

QR code

Majiteľ stránok poskytuje informácie na tomto webe v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť, bohužiaľ však nemôže vylúčiť chyby alebo nepresnosti, ktoré sa na stránkach môžu objaviť. Autor stránok nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše činy a rozhodnutia ktoré vykonáte na základe informácií získaných z tejto stránky.